Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Etchings etc / Colour etching 16045095



*

nr 1604 5095


Bror Lindh

(1877-1941), Sverige


Bror Lindh (1877-1941), Sweden. Tulips. Signed, 33x23 cm, outer dimensions including frame: 41x30 cm,


COLOUR ETCHING, Tulpaner. Signerad, 33x23 cm, yttermått inklusive ram: 41x30 cm


Estimate:

500

Auction date:

Monday Mars 11 2024
at 18:18:22



  • Artist/Designer

Bror Lindh

Bror Lindh, svensk målare, tecknare och grafiker född 1877, död 1941.

Read more about Bror Lindh
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: blommor blommotiv bror lindh etsningar färgetsning grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tulpan tulpaner
  • 6573 ETCHING
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sweden. Signed, number..//
    Present: SEK 150

    Auction ends
    tomorrow
    19 jan at 20:15
  • 6436 ETCHING
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", unframed..//
    Present: SEK 300

    Auction ends
    tomorrow
    19 jan at 18:20
  • 7069 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 1/30, jaktst..//
     

    Auction ends
    tomorrow
    19 jan at 18:11
  • 7072 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 4/50. Image ..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    tomorrow
    19 jan at 20:37
  • 6344 COLOUR ETCHING
    Hasse Lindroth (b. 1938), Sweden. "Från köket". Si..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    tomorrow
    19 jan at 18:54
  • 7068 COLOUR ETCHING
    Svenerik Jakobsson (b. 1934). Signed, numbered 11/..//
     

    Auction ends
    tomorrow
    19 jan at 20:47




Ladda ner broschyr